Radio Południe

lutego 17, poniedziałek, 2020

Audycje

Open in new window
 • An Image Slideshow

Zaloguj się

skróty

koncerty imprezy region kraj

Klik na foto i powiększ hej-strona www.radiopoludnie.pl poleca dobre imprezy w naszym kraju--pozdrow...

O nas

Działając w rozumieniu przepisw o swobodzie działalności kulturalnej oraz obiektywnej informacji gło...

stowarzyszenie www.radiopoludnie.pl

www.radiopoludnie.pl-pozdro w 2020 rocku---HEJ -kliknij na foto i powiększproponujemy wam sprzęt nag...

strona

STRONA NIE ODPOWIADA ZA CYTATY ORAZ NADESŁANE DO NAS INFO,ale cytaty i info są mile widziane -Pozdra...

Witamy na naszej stronie

Witamy na naszej stronie

Kontakt -stowarzyszenie@radiopoludnie.pl-zadzw...

Komunikat ŁASKI SOBNIÓW gmina jasło

Informujemy,i cytujemy mieszkańcówże 1 marca 2020 w sali Domu Ludowego w Łaskach koło Jasła odbędą s...

Informator Kulturalny

-klik na- foto i powiększ-o choinkaBezpieczne ferie zimowe!Ferie zimowe w naszym województwie już ...

 • koncerty imprezy region kraj

  środa, 01 czerwca 2016 22:01
 • O nas

  piątek, 23 marca 2012 07:01
 • stowarzyszenie www.radiopoludnie.pl

  niedziela, 29 grudnia 2019 11:11
 • strona

  niedziela, 11 listopada 2018 18:19
 • Witamy na naszej stronie

  środa, 22 sierpnia 2012 11:10
 • Komunikat ŁASKI SOBNIÓW gmina jasło

  piątek, 14 lutego 2020 10:59
 • Informator Kulturalny

  sobota, 13 października 2018 18:41

Najnowsze wiadomości

Informator Kulturalny

jan pawel ii 2018-klik na- foto i powiększ-o choinkazima choinkaBezpieczne ferie zimowe!
Ferie zimowe w naszym województwie już trwają. To czas odprężenia i relaksu, a także czas beztroskich zabaw. W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców Straż Miejska w Jaśle przeprowadziła zajęcia profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczne ferie”. Odbyły się one m.in. w Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 11, Przedszkolu Miejskim nr 2, Przedszkolu Miejskim nr 10 oraz w Przedszkolu Miejskim nr 13. Zajęcia zostały zorganizowane w formie zabaw, w czasie których omówione zostały właściwe zachowania na drodze, w domu i podczas zabaw na śniegu.
Dodatkowo podczas ferii zimowych jasielscy strażnicy kontrolują miejsca, gdzie gromadzi się młodzież i dbać o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Są to m.in. okolice MOSIR (teren lodowiska oraz krytej pływalni), okolice akwenów wodnych oraz place zabaw. O wszelkich wybrykach chuligańskich lub czynach zabronionych należy informować służby mundurowe, w tym dyżurnego Straży Miejskiej w Jaśle (telefon alarmowy 986).
Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Pamiętajcie jednak o tym, jak ważne jest Wasze bezpieczeństwo. Niech będą to „Bezpieczne ferie”!
Zachęcamy do aktywnego wypoczynku i skorzystania z oferty przygotowanej na ferie przez miejskie placówki m.in.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
https://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Ferie-dobrze-zaprogramowane-w-MBP-w-Jasle
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
http://mdkjaslo.pl/pl/aktualnosci/653/ferie-zimowe-program
Jasielski Dom Kultury
http://jdkjaslo.pl/55-aktualnoci/1382-ferie-zimowe-z-jdk.html
http://kino.jdkjaslo.pl/
MOSIR Jasło
http://mosir-jaslo.pl/lodowisko.html
http://mosir-jaslo.pl/kryta-plywalnia.html
Straż Miejska w Jaśle 1 ferie 2020Padł rekord zebrano 13 810 zł !!!

zebrano 5

1 i 2 listopada odbyła się jedenasta kwesta na rzecz ratowania zabytków jasielskiej nekropolii. W tym roku padła rekordowa kwota – udało się zebrać 13 tysięcy 810 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na renowację nagrobka Rodziny Soleckich z końca XIX w.

zebrano 1zebrano 3

Jak zawsze, tak i tym razem, Miasto po uzyskaniu kosztorysu renowacji nagrobka, wesprze finansowo to zadanie. Organizatorem akcji był Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle.

zebrano 4

UMJ

Pierwsza transza bezpłatnych szczepień przeciwko grypie zakończona – kolejna po 16 październikaszczepienie

Zakończyła się pierwsza transza darmowych szczepień przeciwko grypie (400 szczepionek) dla jaślan powyżej 60 roku życia. Dalsza część szczepień (600 szczepionek) będzie kontynuowana w momencie dostarczenia szczepionki z hurtowni farmaceutycznej (po 16 października br.). Obecnie w hurtowniach brakuje szczepionek.

Szczepienia odbywają się w przychodniach Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jaśle przy ul. Mickiewicza 4 oraz przy ul. Baczyńskiego 27. Ze względów niezależnych od Miasta Jasła, jak również od wykonawcy usługi, bardzo prosimy o wcześniejsze sprawdzenie czy szczepionka jest już dostępna w przychodni (ul. Mickiewicza 4: tel. 13 44 640 85, ul. Baczyńskiego 27: tel. 1344 69402).

Miasto Jasło program bezpłatnych szczepień dla seniorów prowadzi od ponad dziesięciu lat. W tym roku dzięki zwiększeniu środków, będzie mogło zaszczepić się 1000 seniorów. Obecnie akcja prowadzona jest w ramach „Programu polityki zdrowotnej na lata 2017-2019 obejmującego szczepienia przeciwko grypie dla osób z grupy podwyższonego ryzyka powyżej 60 roku życia”.

Urząd Miasta w Jaśle


Akademicy PAW zakończyli winobranie. Zebrali ponad 5 ton!an001

W miniony weekend akademicy PAW zakończyli winobranie w Winnicy Jasło. W ramach zajęć praktycznych zebrali i przerobili ponad 5 ton owoców, z których wyprodukowane zostanie 3 tys. litrów wina.

Łącznie z samorządowej Winnicy Jasło akademicy zebrali ponad 5 ton owoców. Teraz Fundacja Galicja Vitis, która dzierżawi od Miasta Jasła winnicę, wyprodukuje z nich wino. Będzie je można oficjalnie kupić już wiosną przyszłego roku.an031an025

W miniony weekend słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2019 w ramach zajęć praktycznych zebrali i przerobili ostatnie dwie odmiany: Hibernala i Vidal Blanc. Z tej ostatniej wyprodukowane zostanie wino musujące, poza tym będzie czerwone wino - kupaż Rodna z Regentem oraz białe wina - odmianowe wino Seyval Blanc i kupaż odmian aromatycznych: Solaris, Hibernal, Sait Pepin i Jutrzenka.Za realizację zadania odpowiedzialny jest Roman Myśliwiec, przewodniczący Rady Fundacji.

- Po raz pierwszy robimy wino zgodnie z procedurami przeznaczone na sprzedaż – podkreśla R. Myśliwiec. - Owocowanie w tym roku było dobre, szacujemy, że wyprodukujemy trzy tysiące litrów wina. Zapowiadają się dobre wina, ale czeka nas jeszcze kilka miesięcy intensywnej pracy w przetwórni. Pierwsza partia win przeznaczona do sprzedaży powinna być gotowa pod koniec pierwszego kwartału – dodaje.

Cześć wykładowa 16 zjazdu SPW 2019 poświęcona była marketingowi w winnicy. - Kombinacja produktu, nazwy winnicy i poszczególnych win, opakowań, komunikacji wizualnej i reklamy to tylko niektóre elementy budujące markę. Jednak marka winnicy to przede wszystkim długotrwały, zaplanowany i konsekwentnie realizowany dialog z klientami i enoturystami, który umożliwia wszystkim stronom osiąganie wymiernych korzyści. Polscy winiarze muszą konsekwentnie budować swoje silne marki i prowadzić profesjonalne działania marketingowe jeśli chcą się rozwijać. Są jeszcze na początku swojej drogi marketingowej ale szybko się edukują i profesjonalizują swoją działalność promocyjną. Chcemy im w tym procesie pomagać i wspierać ich naszą wiedzą i know-how – podkreśla wykładowca PAW Bartosz Wilczyński, Promotor Kulinarny i konsultant marketingowy.

Na ostatnim zjeździe pojawił się też nowy temat „Drony, satelity i wino. Wstęp do winogrodnictwa precyzyjnego”. - Winogrodnictwo precyzyjne to zagadnienie obecne w świecie uprawy winorośli od niedawna, jednak już teraz warto o nim opowiadać, gdyż oferuje odpowiedzi na wiele wyzwań, z którymi branża winiarska będzie się mierzyć w najbliższej przyszłości – wyjaśnia prowadzący wykład Konrad Malec, analityk projektu Oenologic. -Jest mi niezmiernie miło, że Podkarpacka Akademia Wina jako pierwsza na rodzimym gruncie zainicjowała edukację o wykorzystaniu innowacyjnych technologii w winogrodnictwie wśród swoich studentów.

Wyjątkowa była również sobotnia, wieczorna degustacja szkoleniowa. Temat przewodnim były słodkie wina.Przegląd wszystkich technologii winiarskich stosowanych przy produkcji win słodkich omówił Radosław Froń. Degustacja win wzbogacona była o łączenie ich z potrawami, szczególnie z polskimi serami zagrodowymi.

Winiarski wieczór odbył się w Salonie Win w Jaśle.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji GALICJA VITIS, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Ochotnicza Straż Pożarna w Żółkowie otrzymała defibrylator

Defibrylator marki ZOLL wraz z modułami szkoleniowymi trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Jasło-Żółków. Miasto kupiło go otrzymując niemal 100 proc. dofinansowanie (7,3 tys. zł) z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Często zdarza się, że jednostki OSP są pierwsze na miejscu zdarzenia. Stąd też konieczne jest, by odpowiednio wyszkoleni strażacy-ochotnicy posiadali specjalistyczny sprzęt do ratowania życia. – Od waszej wiedzy i czynności wykonywanych w pierwszej fazie działań zależy zdrowie i życie ludzkie. Jestem przekonana, że teraz pomoc ta będzie jeszcze bardziej skuteczna – mówiła podczas oficjalnego przekazania defibrylatora Maria Kurowska, członek zarządu województwa podkarpackiego.

- Bezpieczeństwo każdego z nas jest wartością bezcenną, dlatego bardzo się cieszę, że kolejna nasza miejska jednostka OSP, po Hankówce i Niegłowicach, które otrzymały defibrylatory w ubiegłym roku, może dysponować takim sprzętem. Warto podkreślić, że mamy coraz lepiej wyposażone jednostki i bardzo dobrze wyszkolonych strażaków ochotników – podsumował Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.012

Urząd Miasta w Jaśle

armia

koncerty imprezy region kraj

Klik na foto i powiększ hej-strona www.radiopoludnie.pl poleca dobre imprezy w naszym kraju--pozdrowienia w 2019roku-- ZNANI I LUBIANI---- Kolejne info o koncertach -hej

Znani i lubiani--------- -Koncerty światowych gwiazd - i krajowych -- 2019reklama-----------

Bono i legendarna grupa poprockowa U 2 sie macie -macie fajną strone bonoimg--

baner discosting2019almaEnrique Iglesias -strona super-hej-enrike--nowe koncerty i ogłoszenia do końca tego roku i na nowy rokeline dionrobbie williams

Witamy na naszej stronie

alt Witamy na naszej stronie

foto1 www 01

Kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. -zadzwoń do nas skontaktój się mailowo-

Szanowni Państwo prosimy o finansowe wsparcie naszego Stowarzyszenia ,wolne datki można wpłacić na nasz numer konta,który widnieje na naszej stronie.Prosimy firmy o wsparcie finansowe naszej organizacji Pozarządowej .Dzięki nam wiele imprez charytatywnych zostało opublikowanych i rozpropagowanych ,aby jak najwięcej uczestniczyło w nich naszego społeczeństwa.Myślimy,że w naszym Państwie nie ma tak ubogich firm,aby nie stać ich było na wpłacenie symbolicznej złotówki na nasze konto -Pozdrawiamy dobrych ludzi-hej

Więcej artykułów…

Strona 2 z 3

Radio internetowe

Zachęcamy Państwa
do wsparcia
naszej działalności:

nasz nr konta non profit:

BANK PKO S.A.

1 O. w Jaśle

79 1240 2337 1111
0010 5789 3199

Godzina

Ulti Clocks content

Cytujemy twój dzień

Samotność jest zła tylko wtedy, gdy się przed nią ucieka.

Kalendarz Imieniny


Dzisiaj jest: Poniedziałek
17 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 319 dni.
Zodiak: Wodnik

Szukaj